Strona Główna
  Przeloty do Londynu
  Wypożyczalnia samochodów
  Lot Poznań Paryż
  Bilety LOT
  Kontakt
 
 


Tanie Loty Poznań Paryż

Linie Lotnicze Wizz Air


Obecnie najtańsze loty z Poznania do Paryża realizuje węgierski przewoźnik Wizz Air Loty odbywają się na lotnisko Paryż Beauvais. Czas lotu z Poznania do Paryża trwa około 1.15 h.Zadzwoń! Znajdziemy dla Ciebie najtańszy lot do Paryża, zarezerwujemy bilet lotniczy, odpowiemy na wszystkie pytania. Nie czekaj zadzwoń, lub rezerwuj swój tani bilet samodzielnie w formularzu obok.

Płatności za bilety:
przelew bankowy, przelew na poczcie, karta kredytowa

Innym możliwy połączeniem lotniczym z Poznania do Paryża jest lot Lufthansa. Lufthansa to niemiecki narodowy przewoźnik i największa linia lotnicza w tym kraju. Powstała ona w 1926 roku w wyniku połączenia się Deutsche Aero Lloyd i Junkers Luftverkehr, a jej nazwa oznacza powietrzny związek miast europejskich leżących nad Bałtykiem i Morzem Północnym. W 2005 roku linie te połączyły się ze szwajcarskim przewoźnikiem SwissOprócz głównej działalności przewoźnika pasażerskiego, Lufthansa prowadzi także dodatkową działalność w dziedzinach pokrewnych, taką jak: przewozy transportowe, służby techniczne, przewozy regionalne, dostawca rozwiązań informatycznych dla lotnictwa, biuro podróży. Lufthansa uruchomiła także niemiecki tanie linie lotnicze - Germanwings. Linie te są ponadto założycielem i głównym człowiekiem aliansu lotnicze – Star Alliance.
W Polsce bazami docelowymi samolotów linii Lufthansa są lotniska w: Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Rzeszowie i Warszawie. Jedno z oferowanych połączeń wykonywane jest na trasie z Poznania do Paryża, z przesiadką w Monachium, bądź we Frankfurcie nad Menem. Poznań to stolica wielkopolski, a zarazem jedno z największych i najstarszych miast w Polsce. Słynie ono z pięknych, różnorodnych zabytków, które przenikają się z nowoczesnością, tworząc specyficzny charakter miasta. Poznań to również miasto tętniące życiem, dzięki chociażby corocznie organizowanym
Międzynarodowym Targom Poznańskim – imprezie skupiającej producentów, firmy handlowe, instytucje naukowe i badawcze z całego świata. Obsługę lotniczą miastu zapewnia lotnisko Poznań Ławica, do którego z miasta dotrzeć można z wykorzystaniem autobusu komunikacji miejskiej, bądź własnego środka transportu. Lotnisko znajduje się zaledwie 7 km od centrum miasta i podróż trwa zaledwie kwadrans.
Paryż natomiast to stolica i zarazem największe miasto Francji, a także ważna aglomeracja miejska w całej Unii Europejskiej. Paryż jest miastem bogatym w muzea, galerie sztuki oraz zabytki. Najsłynniejsze, z których słynie ta stolica europejska to: Luwr, Wieża Elffla, Centrum Pompidou, Wersal. Pasażerów przylatujących samolotem do Paryża obsługuje port lotniczy im. Charles de Gaulle’a, położony 23 km na północ od centrum miasta – największy we Francji. Komunikację lotniska z miastem usprawniają: linia kolejowa RER B, linia superszybkiego pociągu TGV, linie autobusowe, a także taksówki.
Pasażerowie korzystający z własnego środka transportu skorzystać mogą z miejsc parkingowych, usytuowanych nieopodal lotniska. Port lotniczy składa się z trzech głównych terminali, podzielonych na mniejsze, oferujących wiele dodatkowych usług i świadczeń na rzecz pasażerów.
Połączenie lotnicze Poznań Paryż realizowane jest m. in. przez linie lotnicze Lufthansa z międzylądowaniem w Monachium, bądź we Frankfurcie nad Menem. Alternatywną linią lotniczą, obsługującą połączenie z Poznania do Paryża, także z jedną przesiadką jest polski przewoźnik PLL LOT.